Hea õpetaja kuu

Hea õpetaja kuu eesmärgiks on väärtustada Eesti õpetajaid, tõsta õpetajate mainet ühiskonnas, edendada õpetajaharidust ja tuua rohkem helgeid päid õpetajaks õppima. Samuti püüame oktoobrikuu jooksul tekitada ühiskonnas diskussiooni küsimuse üle, milline on hea õpetaja, millised omadused teevad õpetaja “heaks”.

Terve oktoobri kestva õpetajakuu jooksul toimuvad koolides üle Eesti erinevad üritused.

Õpetajakuu sünnist

Ilmselt oli aeg küps, sest kui kahest erinevast kohast tuleb samasugune idee, on tõenäoliselt kõige õigem aeg seda ideed ellu viima hakata. Õpetajatele mõeldud teemakuud oli Alo planeerinud tänavu oktoobrikuusse juba eelmise aasta lõpust, Lauri pakkus selle välja kevadel toimunud haridusfoorumil. Aga eesmärk on ikka sama – õpetajad vajavad tunnustamist ja õpetajaharidus edendamist.

Häid õpetajaid pole vaja ainult selleks, et noored inimesed oskaksid paremini tööd teha, vaid ka selleks, et nad mõistaksid oma tegude, sõnade ja mõtete mõju ja tagajärgi. Head õpetajad on meie elu mõjutanud palju rohkem, kui me arvame. Nad on mõjutanud meie abikaasade, laste, peaministrite ja bussijuhtide elusid ning selle kaudu meid veelgi rohkem.

Need some cash to treat your best performing students? Play online slots for real money. You’ll enjoy yourself and win some cash too!

On aeg tunnustada just neid, tänu kellele me leiame siin maailmas mõistvaid ja mõistlikke inimesi. On aeg tunnustada häid õpetajaid.

Miks on meie logo õun? Õun on õpetaja sümbol Õpetajate sümboliks on õuna peetud juba päris pikka aega, kuigi selle taust on olnud segane. Briti ja Ameerika õpetajatele tuuakse tänapäevalgi aeg-ajalt õun, mis sümboliseerib õpilaste või lapsevanemate tänu õpetajatele. 1800-ndatel aastatel oli lääneriikides õuna toomine esimesel koolipäeval üsna tavaline nähtus. Tõenäoliselt on see alguse saanud sellest, et kunagi polnud maapiirkondades perekondadel raha, et linnast tulnud õpetajatele maksta, selle asemel tasusid oma laste koolitamise eest õpetajale toiduainetega – õunte, kartulite, vilja ja kõige muuga, mis nendel endil kasvas. Palga maksmisest õuntega sai ajapikku sümboolne õun, mis viidi õpetajale kooli alguses. Õuna peetakse ka „peasüüdlaseks“ selles, et Isaac Newton sõnastas maa külgetõmbejõu seadused, õunad valmivad ka sügisel, mis traditsiooniliselt on just kooli alustamise aeg. Eesti keeles on veel see tore asi, et õun ja õpetaja algavad ühe ja sama, Eesti keelele ainuomase tähega. Ja peale kõige muu – õunad on lihtsalt head asjad, mis kindlasti enamikele õpetajatest meeldivad.

Lauri Tankler  – Tartu Forseliuse gümnaasiumi inglise keele õpetaja, Noored Kooli programmi osaleja