Koolidele

Hea õpetaja kuu (HÕK) keskendub iseseisva mõtlemis-, arusaamis- ja koostöövõime arendamisele ning traditsioonide – mis seovad kogukonda – edastamisele järeltulevatele põlvkondadele.
Ühiselt:

väärtustame peretraditsioone,
väärtustame üksteise oskusi ja kogemusi,
hoiame ajaloolist mälu,
kummutame eelarvamusi põlvkondadevahelistes suhetes,
loome vastastikust usaldust ja austust,
leiame aega üksteise jaoks.
Hea õpetaja kuu sai alguse 2009. aastal, millest võttis osa 239 kooli ning lasteaeda.

Millal ja mis?
HÕK kestab kogu oktoobrikuu sisaldades erinevaid sündmusi ja teemanädalaid:

1. oktoober – suur avalöök
4.-10. oktoober – Koolikümblusnädal (õpetajakoolituse tudengid on koolides ning lasteaedades abi- ja asendusõpetajateks)
8. oktoobril on Täiskasvanud õppija nädala (TÕN) avalöök Põlvamaal
11.-17. oktoober – Lastevanemate nädal koostöös Täiskasvanud õppija nädala (TÕNiga)
18.-24. oktoober – Tagasi kooli nädal (Noored Kooli eestvedamisel kutsutakse kõiki vähemalt üheks tunniks ise õpilastele tundi andma – olenemata, kas oled ettevõtja, tudeng, pereema või linnapea)
25.-31. oktoober – Õpilastenädal (kõrgkoolides on lahtiste uste päevad ning Eesti Õpilasesinduste Liiduga on tulemas erisündmused)
Tegevused toimuvad ka veebilehel www.opetajakuu.ee , kus saab kiita oma lemmikõpetajaid
Toimub ka palju eriüritusi (loengud, konverentsid, näitused, koolitused jne)

Kes korraldavad?
Hea õpetaja kuu põhikorraldajateks on enamasti kõik osalevad koolid ja lasteaiad ise. Suuremateks veduriteks on Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Tallinna Pedagoogiline Seminar, SA Archimedes, SA Noored Kooli, ETKA ANDRAS, Eesti Õpilasesinduste Liit jpt partnerid. HÕK saab teoks ESF programmi Eduko toel.
Hea õpetaja kuu osaliseks sobib igaüks. Huvipakkuvaid tegevusi jagub kõigile, olenemata sellest, kas oled õpilane, õpetaja, tudeng, lapsevanem või firmajuht.
Kus?
Üle Eesti koolides, lasteaedades, kõrgkoolides, rahvamajades, huvikoolides, omavalitsustes, organisatsioonides, asutustes jne. 2009. aastal võttis Hea õpetaja kust osa 239 kooli ning lasteaeda.
Kuidas liituda saab?
Liitumiseks tuleb külastada HÕKi kodulehte www.opetajakuu.ee ja täita ankeet http://opetajakuu.ee/sisu/liitumine-koolidele. Liitumisel pole vaja karta, et äkki läheb kõik liiga keeruliseks või ei saa hakkama. Kõik teevad nii palju kui jaksavad ning seda, mis kuu ideoloogia ja Sinu soovidega kokku läheb. Probleemide korral võtta julgelt ühendust kuu tegevjuhi Alo Lõokesega