Miks õpetajakuu?

Need some time to relax and earn cash by just playing games after a whole day teaching? Play slots games at http://www.slotsguide.ca.

Ilmselt oli aeg õpetajakuu sünniks küps, sest kahes erinevas peas tekkis samasugune idee. Õpetajatele mõeldud teemakuud oli Alo planeerinud oktoobrikuusse juba eelmise aasta lõpust, Lauri pakkus selle välja kevadel toimunud haridusfoorumil. Mõte oli mõlemal mehel sama – õpetajad vajavad tunnustamist ja õpetajaharidus edendamist.

Head õpetajad on meie elu mõjutanud palju rohkem, kui me arvame. Nad on mõjutanud meie abikaasade, laste, peaministrite ja bussijuhtide elusid ning selle kaudu meid veelgi rohkem. On aeg tunnustada just neid, tänu kellele me leiame siin maailmas mõistvaid ja mõistlikke inimesi. On aeg tunnustada häid õpetajaid.

Õpetajakuu logo
 

Õuna on õpetaja sümboliks peetud juba päris pikka aega. Mõnisada aastat tagasi oli lääneriikides õuna toomine esimesel koolipäeval üsna tavaline nähtus. Tõenäoliselt on see alguse saanud sellest, et kunagi polnud maapiirkondades perekondadel raha, et linnast tulnud õpetajatele maksta, ja selle asemel tasusid nad oma laste koolitamise eest õpetajale toiduainetega – õunte, kartulite, vilja ja kõige muuga, mis nendel endil aias kasvas.

Palga maksmisest õuntega sai ajapikku sümboolne õun, mis viidi õpetajale kooli alguses. Briti ja Ameerika õpetajatele tuuakse tänapäevalgi kooli õun, mis sümboliseerib õpilaste või lapsevanemate tänu õpetajatele.

Õuna peetakse ka peasüüdlaseks selles, et Isaac Newton sõnastas maa külgetõmbejõu seadused, õunad küpsevad sügisel, mis traditsiooniliselt on just kooli alustamise aeg.

Eesti keeles on veel see tore asi, et õun ja õpetaja algavad ühe ja sama, eesti keelele ainuomase tähega. Ja peale kõige muu – õunad on lihtsalt head asjad, mis kindlasti enamikele õpetajatest meeldivad.