“Tagasi kooli” nädala raames annab tundi üle 800 külalisõpetaja

Täna algab Vabariigi Presidendi ja Sihtasutuse Noored Kooli eestvedamisel “Tagasi kooli” nädal, mille eesmärk on tugevdada koostööd koolide ja ülejäänud ühiskonna vahel. 19.-23. oktoobrini annavad ligi 300s Eesti koolis tunde üle 800 külalisõpetaja – nii tuntud kui vähemtuntud tegusad kodanikud. Võrreldes varasemate aastatega on tegemist rekordarvudega.

Aktiivsemates koolides on nädala jooksul tunde andmas mitmeid kümneid külalisõpetajaid. Iga kolmandat tänaseks kinnitatud tundi on läbi viimas vilistlased.

Paljude teiste külalisõpetajate seas annavad tunde Toomas Hendrik Ilves (Haljala Gümnaasiumis Lääne-Virumaal), Kati Murutar (Lindi Lasteaed-Algkoolis Pärnumaal),  Tarmo Kõuts (Laulasmaa Põhikoolis Harjumaal), Mait Klaassen (Tartu Tamme Gümnaasiumis), Ülle Lichtfeldt (Rakvere Reaalgümnaasiumis), Margus Metstak (Maardu Gümnaasiumis Harjumaal), Sandra Nurmsalu (Raasiku Põhikoolis  Harjumaal) ja Reet Linna (mitmetes suuremates ja väiksemates koolides üle Eesti).

Tunnis käsitletavad teemad on tõeliselt mitmekesised. Mõned näited: Vana-Egiptus, kuidas minna oma äriideedega maailma vallutama, digitaalne filmitegemine, lõikeid opereti ja muusikali ajaloost, väikeloomad, lennundus, leiva küpsetamine, e-riik, sihikindlus ja edasipürgimine, kunst minu sees ja ümber, innovatsioon, fotograafia. Ligi 100 külalisõpetajat osales ka tunni ettevalmistamise koolitustel Tallinnas ja Tartus, kogudes näpunäiteid ja soovitusi tegevõpetajatelt.

Algav “Tagasi kooli” nädal on järg 2007. ja 2008. aastal Sihtasutuse Noored Kooli poolt korraldatud “Tagasi kooli” nädalatele, mille raames on koolides tunde andmas käinud paljude eri eluvaldkondade esindajad ja arvamusliidrid. 2009. aasta veebruaris kasvas ettevõtmine märksa laiemaks – koostöös president Toomas Hendrik Ilvesega kutsuti kooli kõiki tegusaid kodanikke, kes tunnustavad mõtet, et Eesti haridus vajab erinevate elualade ja erinevate kogemustega inimeste panust. Nüüd, oktoobris, toimub
“Tagasi kooli” nädal esimest korda Hea õpetaja kuu raames.

Taustinfo: Noored Kooli Sihtasutusest

Sihtasutus Noored Kooli käivitati kaks aastat tagasi Heateo Sihtasutuse ja Swedbanki initsiatiivil ning erasektori toetusel. Noored Kooli on ellu kutsutud selleks, et luua keskkond uute liidrite kujunemiseks, kes toovad erinevates eluvaldkondades tegutsedes Eesti haridusse positiivseid muutusi.

Noored Kooli programmi valitakse igal aastal Noored Kooli programmi 15-20 võimekat ja tegusat kõrgharidusega noort, kes lähevad kaheks aastaks kooli õpetama ning läbivad samaaegselt ainulaadse õpetaja- ja juhtimisoskuste koolituse. Täna on programmis 28 noort, alates kevadest on programmil ka esimesed vilistlased.

“Tagasi kooli” on üks Sihtasutuse Noored Kooli poolt käivitatud eriprojektidest, mida viiakse ellu koostöös Vabariigi Presidendiga. Samuti on tänavu oktoobris esmakordselt toimuva Hea õpetaja kuu üks algatajatest, Lauri Tankler, Noored Kooli 2. lennu osaleja.