Kas see maksab midagi?

Hea õpetaja kuu on just nii kulukas, kui kulukaks keegi selle ise teeb. Sisuliselt ei peaks see muud nõudma kui lihtsalt entusiasmi, pealehakkamist ning rõõmu. Kui ka miski kulu peaks kellelgi tekkima, siis läbi kuu tagasi tulev rõõm korvab selle kindlasti mitmekordselt.

Aga mis siis ikkagi tehakse teemanädalatel?
4.-10.oktoober – Koolikümblusnädal toob koolidesse/lasteaedadesse õpetajakoolituse tudengid kes kehastuvad abi- ning asendusõpetajateks. Kui soovid oma kooli/lasteaeda nädalaks mõnda noort, siis tasub korraldajatega ühendust võtta. Tudengina tasuks samuti endast kiiremas korras märku anda, kui soov kümblema minna on.

11.-17. oktoober – Lapsevanematenädal koostöös Täiskasvanud õppija nädala (TÕNiga), millele eelneb 8. oktoobril TÕNi avalöök Põlvamaal. TÕN pakub täiskasvanutele kõiksugu koolitusi. Lapsevanematenädalal oleks paslik koolis või lasteaias lapsevanemaid igapäevategevustesse kaasata, olgu selleks siis perepäev, lapsevanemate koosolek, koolitus, hoolekogude kohtumine, lahtiste uste päev või hommikukohv klassijuhatajaga. Hulk kõrgkoolide õppejõude on ka sel nädalal nõus mõne loengu koolis andma.

18.-24. oktoober – Tagasi kooli nädal. Noored Kooli eestvedamisel kutsutakse kõiki vähemalt üheks tunniks ise õpilastele tundi andma – olenemata, kas oled ettevõtja, tudeng, pereema või linnapea. Eriti aktiivsed on koolide vilistlased, kes näpistavad oma elust ühe päeva, et tagasi oma kodukooli minna. Tasub ennast aegsasti www.tagasikooli.ee lehel kirja panna.

25.-31. oktoober – Õpilastenädal. Kõrgkoolides on lahtiste uste päevad ning Eesti Õpilasesinduste Liiduga on tulemas erisündmused. 2009. aastal sai kuu käigus hoog sisse antud võimalusele, kus õpilased saavad minna kõrgkoolidesse tudengivarjuks, see jätkub ka sel aastal.

Kas võib veel üritusi teha?
Sa veel küsid! Kõiksugu põnevad ning loovad sündmused on enam kui oodatus, mida kuu sisse annab välja mõelda. Kindlasti anna sellest märku ka läbi www.opetajakuu.ee veebilehe kalendri.