Lastevanemate koosolek

Lastevanemate koosolek ei pruugi alati tähendada seda, et klassijuhataja kutsub kokku oma klassi lapsevanemad ja räägib neile toitlustamiserahast või tunnidistsipliini rikkumistest. Tegelikult võib kutsuda kokku lapsevanemaid ka suuremale üritusele, kus võiks esineda nii õpilased kui õpilased nii ettekannete kui muusikaga. Mingi osa üritusest peaks olema pühendatud ka õpetajate-lapsevanemate omavahelisele suhtlusele.

Millal see võiks toimuda? Mõnel õhtul nädala sees, näiteks neljapäeva, 15. oktoobri õhtul pärast tööpäeva lõppu – algusega näiteks kell 19.
Mitut õpetajat vaja läheb? Täpselt nii palju, kui te suudate nõusse rääkida. Ehk võib mõni õpetaja ette valmistada ettekande õpetajatele õpilaste viimase aja saavutustest, omaenda õpetamismeetoditest, õpetajate omavahelise koostöö tulemuslikkusest, andekate õpilaste esiletõstmisest, hindamissüsteemi kitsaskohtadest või millestki muust, millest lapsevanemad teadma peaksid. Hea oleks muidugi kutsuda kõik kohale, et nad lapsevanematega ka vabas vormis suhelda saaksid.
Kuidas see välja näeb? Keegi laulab, keegi teeb ettekande, keegi kutsub tordile. Kujutage ette banketti, valimiskampaania üritust või veidi vabamas vormis aktust – see kõik sõltub just sellest, kui palju suudavad või tahavad teie õpilased ja õpetajad teha.
Kui palju see maksma läheb? Veidi rohkem kui üks keskmine aktus, kui sinna juurde on planeeritud ka kohvijoomine või banketilaadne vastuvõtt. Eelarve sõltub just teist endist.
Millist ettevalmistust see nõuab? Vaja oleks kõigepealt kokku panna plaan, mida te tahate oma kooli lapsevanematele näidata või rääkida – kõik see sõltub just teie enda koolist ja vajadustest. Seejärel on kõige tähtsam jällegi teavitustöö. Lapsevanemate koosoleku väljareklaamimise puhul tuleb aga pöörata erilist tähelepanu just sellele, et see pole see „tavaline“ lapsevanemate koosolek.
Mis me sellest saame? Hea alguse üritustesarjale, mida võiksid erinevad klassid oma väiksemate lapsevanemate koosolekute puhul katsetada. Ei lapsevanemad ega lapsed ega ka õpetajad pole vaid probleemidelahendajad – üritused võivad ju olla veidi lõbusamad. Samuti annab see siiski veidi vabama platvormi, et lapsevanemad ja õpetajad saaksid suhelda ning et emad-isad saaks ka veidi teadlikumaks sellest, mida õpetajad koolis teevad.